Селищна рада смт. Томашгород
Рокитнівського району Рівненської області

Про людей


Дві незабутні зустрічі


        В переддень Шевченківських свят у Томашгородському ліцеї панувала святкова атмосфера. Тут очікували гостей. Хлібом-сіллю та словами великої вдячності зустрічали школярі членів Національної спілки письменників України: «поета у законі», лауреата премії «Золота пір’їнка», одного з найпопулярніших дитячих поетів Романа Скибу та журналістку, перекладачку, поетку і землячку Наталку Позняк-Хоменко. Зустріч відбувалася в рамках благодійної акції «Книга в дарунок», завдяки Благодійному фонду Василя Яніцького «Наш край» та МГО «Рівненське земляцтво».

          Роман Скиба та Наталка Позняк-Хоменко розповіли про свою літературну діяльність, поділилися секретами поетичної майстерності, прочитали свої вірші. І учні, і вчителі ліцею насолоджувалися поетичним словом, схиляли голови перед великим талантом майстрів поезії, адже не так часто до нас приїжджають поети зі столиці. А на завершення зустрічі гості подарували навчальному закладу невеличку бібліотечку зі своїх книг. В теплій, дружній невимушеній атмосфері відбувалася ця зустріч.

        Не менш цікавою і захоплюючою відбулася наступного дня, 6 березня, друга зустріч. До навчального закладу завітали члени літературно-мистецького об’єднання «Рокита» Терещук Віра Іванівна, Терешук Григорій Степанович, Дідик Валентина Василівна та Горпиніч Олена Василівна. Учні Томашгородського ліцею привітали своїх земляків невеличким концертом. Боровик М.(9кл.),Сахневич С.(7-Бкл.),Слебик З.(5кл) прочитали вірші Т.Шевченка,учні 7-А кл. та п’ятикласниця Слебик Зоряна подарували гостям українські пісні, а дівчатка п’ятикласниці Міхаревич Юлія та Рощук Аліна так затанцювали, що всі в залі були приємно вражені. Ведучі концерту Стрілець Ілона та Шмиріна Крістіна запросили гостей на щиру розмову, на бесіду мудру. Терещук В.І., Дідик В.В., Горпиніч О.В поділилися спогадами про своє життя ,поетичну творчість, прочитали свої вірші. Багато творів було присвячено жіноцтву, так як зустріч відбувалась напередодні Міжнародного жіночого дня 8- Березня.

         Вразив усіх нас своєю мистецькою майстерністю наш земляк, прекрасний майстер пензля Терещук Г.І. Він презентував близько 15 своїх картин. Полотна цікаві, неперевершені, не залишили байдужими нікого. На деяких картинах ми впізнали знайомі нам лісові стежки-доріжки та інші краєвиди. І було таке враження, ніби кожен з нас є присутнім на цих картинках і милується навколишньою красою, мальовничими пейзажами. Тож побажаємо нашим землякам здоров’я, благополуччя, Божої благодаті і довгих років життя.

         Зустріч відбулася за сприяння селищного голови Аксьонова В.І та секретаря виконкому Вежичанін Г.В.

                                                                                                                                                                                                                                                                    Валентина Ковалевич,

                                                                                                                                                                                                                                                                       вчитель укр.мови і л-ри

                                                                                                                                                                                                                                                                         Томашгородського НВК –

                                                                                                                                                                                                                                                                    школи І-ІІІ ст.-ліцею