Селищна рада смт. Томашгород
Рокитнівського району Рівненської області

Історія селища

Кар"єрОбланднання кар"єруАвтомобілі кар"єруОбланднання кар"єру

Наш край славен своєю історією, багатий надрами та унікальною природою. Майже 100 років тому Томашгород розпочав свою історію з будівництва залізничної станції, яка була важливим транспортним центром нашого Поліського краю.

Наша земля - це колиска працьовитих людей. Саме вони є домінантою успіху в економічному, духовному і культурному розвитку. Завдяки їм розвивається виробництво, впроваджуються нові форми господарювання. Далеко за межами району відомі наші промислові підприємства. З року в рік нарощують темпи виробництва: Відокремлений підрозділ Томашгородського кар'єроуправління ДП "УШІ УЗ", ВАТ "Томашгородський щебзавод", ДУП "Томашгородський кам'янодробарний завод" РУП "Дорбудіндустрія"...Успішно працюють підприємства малого та середнього бізнесу. Плекають нові таланти, трудову та інтелектуальну зміну наші педагоги, завжди на варті наші медичні працівники, дбають про здоров'я як підростаючого покоління, так і працездатного населення, пенсіонерів.

Найбільше багатство нашого краю - щирі, гостинні люди. Серед них немало справжніх професіоналів в усіх галузях народного господарства, талановитих майстрів та художників. Тож, щиро запрошуємо Вас до Томашгороду!

Селище міського типу Томашгород - один із найбільших населених пунктів Рокитнівського району, розміщений на відстані 15 км. від районного центру. Через селище проходить залізнична магістраль Київ-Сарни-Ковель, діє постійне автобусне сполучення з містами Сарни, Рівне, Київ.

Територія,на якій розташоване селище міського типу Томашгород, була названа Красноградкою, перша згадка відноситься до кінця XIX століття.    Томашгород як населений пункт виник у 90-х роках XIX століття в зв'язку з будівництвом залізниці Київ-Ковель(1899-1902). За переказами корінних жителів на той час урядником сіл Сехи, Єльно, Ломськ, Крута Слобода був призначений Сарненським повітовим органом влади житель села Сехи Томаш Гіс. Він повинен був жити в місті, але міста не було, тому було організовано будівництво приватних фольварків на території сучасного Томашгорода. Особливо швидко почалося заселення Томашгорода під час будівництва залізниці Київ-Ковель. Місцевість була багатою на будівельний граніт, торф, багату фауну та флору. Навколишні ліси на початок ХХст. належали поміщикові Станіславу Шичевському. Люди займалися різними промислами: добували смолу, обробляли дерево. Оплата праці була низькою, техніка безпеки - примітивною. В 1919 році після Ризької мирної угоди поляки стали повноправними господарями, Томашгород увійшов до складу Польського воєводства. У вересні 1939 року в селище ввійшли радянські війська. Під час Другої світової війни жителі Томашгорода воювали на фронтах, в парти¬занських загонах. 7 січня 1944 року селище визволили від німецько-фашистських загарбників воїни 143 стрілецької дивізії 13 армії. Після війни розпочалося розбудова народного господарства. Історія Томашгородського краю розпочала свій новий відлік часу. Статус селища Томашгород отримав у 1959 році.

Вигідне географічне та транспортне положення, багаті природні, матеріальні та трудові ресурси визначають в повній мірі сучасний характер народногосподарського комплексу Томашгородської селищної ради. Основна продукція промисловості - щебенева продукція, бруківка, лісосировина, пиломатеріали, столярні вироби, металоконструкції тощо.

В економіці селищної ради провідне місце займають вісім промислових підприємств, 10 підприємств малого та середнього бізнесу, 7 підприємців. Серед найбільших промислових підприємств: ВАТ "Томашгородський щебзавод", ДУП "Томашгородський кам'янодробарний завод" РУП "Дорбудіндустрія", ВСПЛЗ "Томашгородський щебзавод №5". Шість кам'янодробарних підприємств із року в рік збільшують обсяги виробництва, розробляючи родовища гранітів, кварцевих діоритів, габро-діабазів з метою видобутку будівельного каменю для виробництва фракційного щебеню.